Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sabit BroadCast MySelf Kullanımı
#1
Merhaba, İdealforum.Net kullanıcıları
Sanal Radyoculuğa hevesli, Sam programları dışında bir program ile yayın yapmak isteyen arkadaşlarım için görsel destekli kısa bir paylaşım hazırladım. Umarım işinize yarar.


IRC platformları ve sanal dünyanın en gözde alanlarından bir tanesi de radyo. Sanal radyoculuk uzun yıllardır devamlılığını sürdürmekte.
Kullanıcılar radyo dinliyor.. Ee birazda konuşkan bir kişilik, düzgün bir üslup varsa dJ/Yayıncı olmak istiyor. Herkesin şartları her koşula uyum sağlamayabilir. Bilgisayarınız yoksa ne olmuş yani ? Bu sizin sesinizden mahrum kalacağımız anlamına mı geliyor ? Tabikii hayır!

Mobil Radyo yayını yapmak özellikle son zamanlarda ve en çokda IRC platformlarında gözde seçenek haline gelmiş. Bunun sebepleri arasında mobil tabanlı sohbet ortamlarınında gelişmesi önemli rol almakta. Hemen hemen herkesin bilgisayarı olmasada akıllı telefonu mevcut..

Size sunulan imkan ise muazzam. Düşünsenize, hem sohbet edip, hem de kesintisiz radyo dinleyip kulaklarınızın pasını silerken sesinizi bize BroadCast MySelf ile duyurabileceksiniz.

Sizinde Radyo yayıncılığı olma isteği hayalleriniz süslüyorsa BroadCast MySelf ile hayatınızın her yerinde mobil yayını yapabileceksiniz.


~ BroadCast MySelf Kullanımı ~

Mobil radyo yayını yapmak için ilk olarak Android tabanlı akıllı telefon ya da tabletinize BroadCast MySelf yüklemelisiniz. Programı Google Play Store üzerinden arattığınızda bulabileceksiniz.


* Programı açtığınızda karşınıza gelen ekranda:

• Sol tarafta kalan yatay dikdörtgen ivme mobil radyo yayını sırasında sesinizin yayına ulaşmasını sağlayan mikrofon butonudur.(AnonsButonu) O butonu ne kadar yukarı kaldırırsanız sesiniz yayına o kadar çok gider. Şarkı çalarken ise onu en alta indirmeniz gerekmektedir.


[Resim: q39Orl.gif]


• Sağ tarafta yer alan yatay dikdörtgen ivme, mobil radyo yayını yapma sırasında şarkı sesinin yayına gitmesini sağlayan butondur. Anons bittikten sonra o butonu en üste çekmeniz gerekir.

• Altta, ortada yer alan kare buton ile ise yayın alır ve aldığınız yayını bırakırsınız. Yayını aldığınızda buton mavi renk olarak sabit kalacaktır.

• Sağ üstte, üst üste noktaların bulunduğu bir alan vardır. O alana basarak mobil radyo yayını yapmak için BroadCast MySelf kullanımında gerekli ayarları yaparsınız.[Resim: 9B6qUY.gif]


* Müzik gösterge alanının altında bulunan butonların kullanım amaçlarından da kısaca bahsedelim.


[Resim: kfqJLK.jpg]


Stop Butonu: Çalma esnasında olan müziği durdurmak için kullanılır.

Mute Butonu: Çalma esnasında olan müziğin sesini dışarı vermemeye yarar. Müzik yayına ulaşır lakin biz duymayız. (Mavi ışık konumunda olduğu aktifliğini gösterir)


[Resim: 4ziE8F.jpg]


Mode Butonu: Auto dJ/Yayın için kullanılır. Butona bir kez bastığınızda görselde gördüğünüz üzere mavi ışık konumunda olacak ve aktifliğini devam ettirecektir.


[Resim: GoCTUo.jpg]


Mode Butonu: (İkinci Basım/Kullanım) Auto Karışık dJ/Yayın (Müzikleri random-karışık şekilde çalmak) için kullanılır. İki defa bastığınızda görseldeki konuma gelecektir. Bu şekilde aktif olduğunu anlayacaksınız.


[Resim: 4aBiCH.jpg]


~ Kapatmak için ise tekrardan basmanız yeterli.BroadCast MySelf ana ekran görünümü ile ilgili bilgilerin aktarımını sizler için gerçekleştirdikten sonra, şimdi sağ üstte yer alan üstüste noktaların olduğu alana tıklayalım ve BroadCast MySelf ayarlarını olması gerektiği gibi yapmaya başlayalım.

- İlk olarak Output Mode yazan yere tıklayın ve bu kısmı Shoutcast Server olarak belirleyin.


[Resim: TtrFE2.gif]


- En üstte yer alan Tracks Folder butonuna tıklayarak, mobil radyo yayını sırasında çalacağınız müzikler telefon ya da tabletinizde hangi klasörde ise onu seçin.

- Şimdi Output Settings yazan yere tıklayın. Ve burada, mobil radyo yayını yapmaya yönelik IPport ve şifre bilgilerini girin.

 Hostname yazan yere radyonuzun IP adresini/host adresini yazın.
• Port yazan yere radyonuzun portunu yazın.
• Password yazan yere, yayın şifrenizi yazın.
• MP3 Encoder Bitrate kısmını 64 Kbit/s veya 128 Kbit/s olarak belirleyin.


-

İşte BroadCast MySelf kullanımına başlamak için tüm adımlar tamamlandı. Artık mobil radyo yayını yapmaya başlayabilirsiniz. Kesintisiz canlı radyo dinleyicileri artık sizin de sesinizi duyabilirler. 
O halde size sorunsuz yayınlar dilerim
Bul
Alıntı }
Beğenenler:


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi